لوشان

پرتال لوشان ، شهر لوشان ، لوشان

لوشان لوشان
menu person
watch_later
تلگرام لوشان اینستاگرام لوشان تلگرام لوشان تلگرام لوشان

border_colorآغاز مجدد عملیات اجرایی ساخت سد دیورش پس از رفع موانع

به گزارش ایلنا از رودبار، محمدعلی نجفی پس از بازدید از عملیات اجرایی ساخت سد دیورش در نشست با برخی از مدیران استانی و شهرستانی با اشاره به اینکه عملیات اجرایی ساخت سد دیورش به علت وجود معارض و نبود ردیف بودجه‌ای با وقفه مواجه شده بود افزود : بحمدا… با رفع مشکل اعتباری و کد دار شدن پروژه و معارض زمین‌ها طی 2 تا 3 روز آینده عملیات ساخت این سد با قوت و جدیت بیشتر آغاز می‌شود.

استاندار گیلان خاطر نشان کرد: تاکنون بخشی از زمین‌های مورد نیاز تملک اراضی شده و راه دسترسی و ورودی تونل انحرافی نیز ساخته شده است.

استاندار گیلان با بیان اینکه اکنون هیچگونه مانعی برای ادامه‌ساخت این سد وجود ندارد گفت : ساخت سد دیورش یکی از مهم ترین مطالبات مردم خوب شهرستان رودبار برای رفع نگرانی های آنان در زمینه تامین آب شرب است و آب منطقه ای موظف است در مدت 18 ماه ساخت این سد را بر اساس برنامه پیش بینی شده به اتمام برساند.

وی خاطر نشان کرد : سد دیورش تأمین کننده‌ آب شرب شهرهای توتکابن، رستم آباد، رودبار، منجیل، لوشان و 28 روستای مستقر در مسیر این سد است.

نماینده عالی دولت در گیلان اظهار داشت : این سد همچنین آب کشاورزی بیش از 600 هکتار از مزارع پایین دست را تأمین می‌کند.

نجفی گفت : طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته با تأمین اعتبار مورد نیاز این سد که در 3 مرحله‌ی ساخت، بهره‌برداری و انتقال در حدود 100 تا 150 میلیارد تومان برآورد شده است./

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *