لوشان

پرتال لوشان ، شهر لوشان ، لوشان

لوشان لوشان
menu person
watch_later
تلگرام لوشان اینستاگرام لوشان تلگرام لوشان تلگرام لوشان

border_colorآیت الله سیدعلی حسینی آملی در مراسم جشن دهه کرامت

به نقل از زیتون خبر، آیت الله  سیدعلی حسینی آملی در مراسم جشن دهه کرامت که در حسینیه هیئت سائلین حضرت زینب(س) لوشان برگزار شد، روایت زندگی ائمه و خوبان عالم را الگویی برای بشریت معرفی کرد و اظهار کرد: بیان چگونگی شهادت شهید فهمیده بر همین اساس است.

وی با ابراز نگرانی از حذف چنین الگو هایی از کتاب های درسی، ادامه داد: کسانی که زندگی شهید فهمیده ها را در کتاب های درسی گنجاندن مقید به فرهنگ شهادت بودند و کسانی که آن را حذف کردند با فرهنگ شهادت فاصله دارند.

استاد اخلاق، با بیان اینکه ایجاد شبهات از سوی دشمن به دلیل کشانده شدن جنگ و اختلافات در داخل است، بیان داشت: وقتی درگیری های داخلی افزایش یابد نتیجه اش می شود اینکه مظلومان عالم کشته می شوند ودرب مسجد الاقصی را می بندند اما صدای کسی در نمی آید.

آیت الله حسینی آملی با تاکید بر اینکه داستان اهل بیت علیهم السلام صرف قصه گویی نیست، افزود: عاشورا برای بشر یک مدرسه و فاطمیه کلاس درس است.

وی اظهار کرد: برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی و احلی من العسل به دلیل آن است تا فرزندان از همان سنین کودکی و نوجوانی با فرهنگ ائمه و شهادت آشنا شوند.

استاد عالی حوزه علمیه قم، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری، بیان نمود: نمونه بارز آتش به اختیار که رهبر معظم انقلاب نسبت به آن تاکید دارند، حضرت فاطمه معصومه(س) است.

آیت الله حسینی آملی اضافه کرد: آتش به اختیار بدان معناست که بروز باشیم و منتظر نمانیم رهبر جامعه همه موارد را فرمان دهند.

وی با بیان اینکه آتش به اختیار تشخیص وظیفه است، گفت: وقتی امام رضا(ع) تبعید شد، حضرت معصومه(س) دست روی دست نگذاشت لذا وقتی از مدینه راه افتاد شهر به شهر، مردم را در دفاع از امامت و ولایت  دعوت کرد.

استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر اینکه خطبه های خانم حضرت زینب(س) نمونه دیگر از آتش به اختیار است، افزود: حضرت زینب(س) به ظاهر در دست دشمن اسیر است اما به موقع از ولایت دفاع می کند.

آیت الله حسینی آملی تصریح کرد: آتش به اختیار به این معنی است که تا انتخابات دوره بعد دست روی دست نگذاریم باید از همین الان روشنگری کرد و بی تقوایی ها، اهانت ها و تخلفاتی که شد برای مردم بیان شود.

وی ادامه داد: وقتی در مجلس سئوالی مطرح می شود باید روشنگری شود که  جواب سئوال یا خود سئوال واقعا قانع کننده است یا شکل تبلیغاتی دارد.

این استاد اخلاق حضرت معصومه(س) را نمونه بارز آتش به اختیار معرفی و نسبت به توسل به این حضرت تاکید کرد.

مدح خوانی پورجمالی از مداحان از دیگر بخشهای این مراسم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *